Департамент
з підвищення конкурентоспроможності регіону

Харківської обласної державної адміністрації

12.jpg

Харківська область — це великий транспортно- логістичний центр, що забезпечує мультимодальне сполучення та поставки товарів точно в строк. Регіон посідає перше місце в Україні за протяжністю автодоріг загального користування (понад 9,6 тис. км) та є вузловим центром залізничного сполучення Схід- ної України. Вокзал Харків-Пасажирський, що входить до 10 архітектурних символів Харкова, за пасажиропо- током випереджає головний вокзал Києва. У регіоні сходяться 8 залізничних магістралей. Щільність залізничних колій на 1000 км2 території області складає 48 км (по Україні — 36 км).Завдяки цьому залізниця здатна задовольняти потре- би внутрішньообласного сполучення, яке має високу інтенсивність. На перевезення в межах регіону припадає 90% усіх відправлень пасажирів.

Міжнародний аеропорт «Харків» є одним із найбільш сучасних аеропортів країни. Він знаходиться в межах міста та в найближчій перспективі буде зв’язаний з його транспортною мережею лінією метрополітену.

Метрополітен є основою транспортної системи Харко- ва. За протяжністю ліній він входить до ТОР-100 метро- політенів світу, а за пасажиропотоком — до ТОР-50. За співвідношенням кілометражу ліній до площі міста він посідає перше місце в Україні, випереджаючи ме- трополітен Києва. Втілюючи в життя свою амбітну тран- спортну стратегію, Харківська область стала єдиним регіоном України, де за останні 5 років будівництво ме- трополітену було знову продовжено.

Транспортний комплекс — одна з найважливіших складових виробничої та соціальної інфраструктури Харківської області, яка включає залізничний, автомобільний, авіаційний, міський наземний електричний транспорт та метрополітен.

Основні автомагістралі.

Харківщина займає вигідне транспортно-географічне положення на перетині міжнародних шляхів «північ-південь» і «захід-схід». Розвиненість дорожньо-транспортної інфраструктури, близькість кордонів індустріально-розвинених регіонів України та кордону з Російською Федерацією роблять регіон привабливим з точки зору розміщення виробництва. Відстань до західних кордонів України (з Польщею, Угорщиною), становить від 900 до 1200 км, що в цілому дозволяє транспортувати продукцію в країни Європи при розумних транспортних витратах.

Протяжність автомобільних доріг загального користування на території Харківської області — 9614,2 км. У їх числі: міжнародних — 440,9 км, державного значення — 783,8 км, місцевого значення — 8830,4 км.

Територією області проходять міжнародні автошляхи: Київ-Харків-Довжанський (М-03/Е-40), Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта (М-26/Е-105) з ділянкою сучасного автобану Харків-Красноград-Перещепине (Р-51), Щербаківка-Харків (М-27/Е-105).

Аеропорти.

Міжнародний аеропорт «Харків» розташований в 12 км від центру міста Харків. Площа нового терміналу аеровокзалу – 19750 м2 з пропускною спроможністю 650 пас./годину. З харківського аеропорту здійснюються регулярні і чартерні міжнародні рейси в такі країни як: Австрія, Азербайджан, Вірменія, Болгарія, Греція, Грузія, Єгипет, Кіпр, ОАЕ, Росія, Туреччина і Чорногорія, а також внутрішній рейс до Києва.

Залізничний транспорт.

Залізничний транспорт — один із основних елементів у транспортній системі області. Південна залізниця міцно утримує позиції провідного підприємства з перевезення пасажирів та вантажів у регіоні. Обласний центр — місто Харків – є потужним транспортним вузлом, одним з центрів транспортної логістики України, що пов’язує шість суміжних областей і забезпечує транспортні зв’язки з іншими державами. Залізничні вузли: Харків, Лозова, Красноград, Люботин та Куп’янськ. Також з Харкова курсує швидкісний потяг до столиці України – міста Київ, звідки можна дістатись до будь-якої країни світу.

Автовокзали.

У Харкові функціонує автовокзал і ряд автостанцій, які забезпечують міжміські та внутрішньообласні пасажирські перевезення та являються вузлом декількох міжнародних маршрутів.

 

Потенціал регіону

 

Харківська область

 

Індустріальний сектор

 

Сільське господарство

 

Сервісний сектор

 

Транспорт та комунікації

 

Позиції на зовнішньому та внутрішньому ринках

 
Листопад 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1