Департамент
з підвищення конкурентоспроможності регіону

Харківської обласної державної адміністрації

06.jpg

На сферу послуг припадає 65% зайнятості в регіоні. Її питома вага сягає майже 67% ВРП. Вона виступає основним генератором валової доданої вартості в економіці області та забезпечує Харківщині позиції провідного сервісного центру Східної України, здатного надати весь спектр якісних ділових, дозвільних та інших послуг.

Харківська область — визнаний освітній центр України. Кожний шостий житель області та кожний четвертий житель міста Харкова навчається у школі, коледжі чи університеті. Харків входить до десятки найбільших студентських центрів Європи. 

Відразу два провідних університети — Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна та Національний технічний університет «ХПІ» входять до топових частин провідних рейтингів світу.

 

Харківська область історично розвивалася як науковий центр європейського масштабу. Сьогодні тут сконцентровано майже 60% основних засобів науково-технічної діяльності, 15% всіх науково-дослідних інститутів, 20% конструкторських організацій України. У Харкові розташований найбільший регіональний центр Національної академії наук (18 інститутів), 4 національних наукових центри. У цілому понад 20 тисяч фахівців виконують п’яту частину наукових і науково-технічних робіт у державі.

 

 

Наша стратегія — перетворити науково-освітній комплекс Харківщини в постійне джерело прибутку, драйвер розвитку технологічного підприємництва та інших галузей регіональної економіки. З цією метою минулого року провідні університети області об’єдналися в Університетський консорціум, що дозволяє підвищити якість освіти та інтенсифікувати спільну участь у міжнародних дослідницьких програмах і проектах. У цьому ж ряду знаходиться створення інноваційного кластера «Агротехніка», що об’єднав потужні підприємства сільгоспмашинобудування з найбільшими аграрними вишами Харківської області та інших регіонів України.

Харківська область має розгалужену інфраструктуру охорони здоров’я та потужний потенціал розвитку галузі. Тут зосереджені наукові школи з багатьох галузей медицини, надаються складні медичні послуги, ціла низка з яких є унікальними для України та виступають основою для розвитку медичного туризму. В регіоні функціонує більше 500 закладів охорони здоров’я різних форм власності та підпорядкування. Існує розвинена система підготовки медичних та фармацевтичних кадрів вищої кваліфікації. Майже 60% передових технологій, що розробляються в області, призначені для впровадження в медичній та фармацевтичній галузях.

 

Галузь забезпечує близько 5% ВРП. Харків — другий з шести IT-центрів в Україні після Києва та перший у галузі ІТ-аутсорсингу. .

 

Україна входить до числа провідних експортерів ІТ- послуг. За кількістю сертифікованих IT-фахівців вона посідає третє місце в світі, є найбільшим розробником програмного забезпечення в Центральній та Східній Європі. Харків — другий з шести IT-центрів в Україні після Києва та перший у галузі ІТ-аутсорсингу. В регіоні сконцентровано 10 із 25 найбільших українських ІТ-компаній. Галузь забезпечує близько 5% ВРП та практично повністю орієнтована на обслуговування зовнішніх контрактів (насамперед, зі США). Більше половини харківських ІТ-компаній мають іноземні інвестиції (з США, Кореї, Німеччини, Данії, Ізраїлю та інших країн). Подальший розвиток сприятливих умов для розвитку цієї проривної галузі — один із ключових стратегічних пріоритетів Харківщини.

 

Потенціал регіону

 

Харківська область

 

Індустріальний сектор

 

Сільське господарство

 

Сервісний сектор

 

Транспорт та комунікації

 

Позиції на зовнішньому та внутрішньому ринках

 
Листопад 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1